Sunday, November 18, 2012

DO IT YOURSELF - NECKLACE with BUTTONS


                                                       "Aby być niezastąpionym zawsze trzeba być odmiennym"                         
                                                                                                                                    / Coco Chanel/


"Sztuką jest zrobić coś, z niczego." Z dzienniczka:

"Inspiracja, pomysł, pasja, projekt to nie wszystko. Zawsze kiedy tworzę, zagłębiam się w temacie. Jedna z podstawowych zasad. Wykonanie kolejnego dzieła wymaga wiedzy, na temat surowców. Po przeczytaniu wielu artykułów i adnotacji związanych z guzikami, chyba zostanę filobutonistą. :) Zaraźliwy temat i piękne kolekcjonerskie guziki, jakie miałam możliwość zobaczyć na stronach guzikowych pasjonatów."

GUZIKI...od XIII wieku do dnia dzisiejszego, służą jako element praktyczny w ubiorze, do zapinania płaszczy, sukienek, spodni, swetra. Jednak w czasach cywilizacji doliny Indusu, w epoce brązu w Chinach i starożytnym Rzymie, pierwotnie guziki spełniały rolę ornamentalną. W XIII wieku Niemcy wprowadzili funkcjonalność guzików, elementy służące do utrzymywania odzieży. Następnie zostały rozpowszechnione po całej średniowiecznej Europie. Guziki weszły do powszechnego użytku w połowie XVI wieku. W XVIII wieku rozpoczęto masową produkcję szklanych guzików. Dzisiaj guziki są różnorodne, możemy kupić je gotowe lub sami zaprojektować i zamówić.  

..............................................


Przeglądając swoje albumy ze zdjęciami i moje rękodzieła...natknęłam się na wiele rzeczy, którymi nie miałam czasu się podzielić z fashionistami.
Oczywiście znajomi będą kojarzyć naszyjnik. Ostatnio wzrosło zainteresowanie moją biżuterią twórczą, z czego niezmiernie się cieszę. Fakt ten podbudował mnie i zmobilizował do zamieszczenia zdjęć na stronie.Pozdrawiam


Link do filmu w zakładce  :  D.I.Y + STYLIZACJE/ STYLING/

No comments:

Post a Comment